Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s