Projekotwanie balustrady z plastiku na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek nie potrzebuje zezwolenia na to oraz zawiadamiania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz szczególnych wypadków.

Stawianie balaski plastikowe na plot i furtę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na to ani zawiadamiania tego faktu do starostwa powiatowego wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Plot plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów obok prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty plastykowe na plot i bramę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu i zaplanowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dodać oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeżeli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Niekiedy do stawiania plot z plastyku na plot i bramę ze sztachetek potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy zamierzane plot PCV na plot i furtkę sztachetowa jest niezgodne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W przypadku kiedy przewidywane balustrady z Winylu na plot i furtę sztachetowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać załatwienia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zaczęcia robót przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s